Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USNS Burlington

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2017

W USA położono stępkę pod szybki katamaran transportowy USNS Burlington, typu Spearhead.

Wtorkowa ceremonia położenia stępki pod USNS Burlington w Mobile, w stanie Alabama / Zdjęcie: Austal USA

Ceremonię położenia stępki pod USNS Burlington (T-EPF-10), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF), która stanowi symboliczny początek budowy okrętu, zorganizowano we wtorek. Konstrukcja szybkiego katamaranu transportowego prowadzona jest w stoczni Austal USA zlokalizowanej w Mobile, w stanie Alabama.

USNS Burlington jest dziesiątym szybkim katamaranem transportowym typu Spearhead budowanym dla US Navy przez Austal USA. Dotąd amerykańska marynarka wojenna odebrała osiem jednostek, w tym USNS Yuma (T-EPF 8, Odbiór USNS Yuma, 2017-04-24). Z kolei USNS City of Bismarck (T-EPF-9) jest obecnie przygotowywany do kolejnej serii testów morskich (Zakończono testy USNS City of Bismarck, 2017-09-18).

Okręty klasy EPF służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t. wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą jednostki zazwyczaj noszą nazwy małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.