Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się indyjski Mi-17W-5

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 października 2017

Na północnym wschodzie Indii rozbił się śmigłowiec transportowy Mi-17W-5. Śmierć poniosło siedem osób znajdujących się na jego pokładzie.

Siedem osób zginęło na pokładzie śmigłowca transportowego Mi-17W-5, który rozbił się dziś na północnym wschodzie Indii / Zdjęcie: MO Indii

Śmigłowiec rozbił się dziś ok. 07:00 czasu miejscowego na terenie północno-wschodniego stanu Arunachal Pradesh. Wiropłatem podróżowało siedem osób, pięciu żołnierzy wojsk lotniczych i dwóch z wojsk lądowych Indii. Wszyscy zginęli w wypadku.

Do feralnego lotu wiropłat wystartował z miasta Tawang w celu dostarczenia zaopatrzenia do jednego z posterunków armii indyjskiej rozmieszczonych w Arunachal Pradesh. Co ciekawe, była to już druga tego typu operacja lotnicza wykonywana dziś przez rozbity Mi-17W-5 (Rostech pewny swego w Indiach, 2016-02-26). Wrak znaleziono w górzystym, zalesionym terenie niedaleko granicy z ChRL, 12 km od Tybetu.

Prawdopodobną przyczyną katastrofy było złe zamocowanie ładunku. Jedna z beczek z paliwem miała wypaść z ładowni i uderzyć w śmigło ogonowe. Inna wersja mówi o złej pogodzie, jako przyczynie wypadku.

Wrak śmigłowca znaleziono w pobliżu Tawang w Arunachal Pradesh. Poinformowano, że ofiary katastrofy to Wing Commander Vikram Upadhyay, Squadron Leader S. Tiwari, Master Warrant Officer A K Singh oraz sierżanci Gautam i Sergeant Satish Kumar z wojsk lotniczych oraz Sepoy E. Balaji i Sepoy H.N. Deka z wojsk lądowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.