Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie chcą dodatkowe Mi-17W-5

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 lipca 2015

Wojska lotnicze Indii zamówią blisko 50 dodatkowych śmigłowców Mi-17W-5. Wartość kontraktu wyniesie ok. 1 mld USD.

Indie chcą zamówić blisko 50 dodatkowych śmigłowców Mi-17W-5. Wiropłaty zastąpią wiekowe Mi-8 / Zdjęcie: Wiertolioty Rossiji

Dowództwo Bharatiya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii) zwróciło się do resortu obrony, na czele którego stoi Manohar Parrikar z prośbą o zgodę na zakup dodatkowych rosyjskich śmigłowców Mi-17W-5. New Delhi chce zamówić 48 wiropłatów tego typu. Wartość umowy może wynieść 1,1 mld USD (4,1 mld zł).

W latach 2008-2012 BVS zamówiły 151 śmigłowców Mi-17W-5 (Su-30MKI, AŁ-31FP i Mi-17W-5 dla Indii, 2012-12-25; Dostawy Mi-17 dla Indii, 2012-03-28). Zapłacono za nie ok. 3 mld USD (11,3 mld zł). Dostawy rozpoczęły się w 2. połowie 2011. Dotąd odebrano co najmniej 139 wiropłatów. Ostatnie powinny trafić do Indii do końca br.

W 2014 co najmniej 6 śmigłowców przystosowano do transportu najważniejszych osób w państwie (Mi-17W-5 dla indyjskich VIPów, 2014-01-20). Indie zdecydowały się na ten krok po anulowaniu umowy o zakupie 12 śmigłowców AW101 AgustyWestlanda (Indie zamykają rynek dla AgustyWestlanda, 2014-02-12). Kontrakt zerwano po oskarżeniu włosko-brytyjskiej spółki o korumpowanie pracowników resortu obrony i oficerów BVS odpowiedzialnych za realizację przetargu.

Umowa o zakupie dodatkowych Mi-17W-5 najprawdopodobniej będzie miała charakter międzyrządowy. Oznacza to, że porozumienie będzie realizowane z pominięciem wprowadzonej przez rząd Narendry Modiego zasady Make and Buy (Indian). Nowa polityka indyjskich władz wymusza na zagranicznych producentach, aby kontrakty rządowe, zwłaszcza na dostawę sprzętu i wyposażenia wojskowego, realizowano w kraju, przy jak największym udziale lokalnego przemysłu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.