Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zamykają rynek dla AgustyWestlanda

Przemysł zbrojeniowy, 12 lutego 2014

Władze Indii uruchomiły procedurę zmierzającą do wykluczenia AgustyWestlanda z rodzimego rynku zbrojeniowego.

Blokada rynkowa AgustyWestlanda to konsekwencja wartej około 51 mln EUR (212,4 mln zł) korupcji towarzyszącej zakupowi AW101 / Zdjęcie: AgustaWestland

Wniosek o wykluczenie włosko-brytyjskiej spółki AgustyWestland z indyjskiego rynku zbrojeniowego jest obecnie rozpatrywany przez zespół prawny resortu obrony. Cała procedura może zająć co najmniej kilka tygodni. Gdy zostanie zakończona, a wniosek przekuty w obowiązujące prawo, przedsiębiorstwo otrzyma 10-letni zakaz aktywności handlowej w Indiach (AgustaWestland wykluczone z przetargu dla ICG, 2014-02-04).

Co istotne, a nie było do końca pewne, konsekwencje skandalu korupcyjnego towarzyszącego zakupowi 12 śmigłowców AW101 do transportu najważniejszych osób w państwie dotkną jedynie AgustyWestlanda. Blokady rynkowej uniknie zatem kontrolująca spółkę Finmeccanica, a także jej inne podmioty zależne (Indie anulowały kontrakt na śmigłowce VIP, 2014-01-01, Co dalej ze śmigłowcami dla indyjskich VIP-ów?, 2014-01-03).

Włosi zachowają wobec tego szanse na otrzymanie kilku prestiżowych zleceń od resortu obrony Indii, w tym m.in. na dostawę 13 127-mm armat morskich dla Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) (BAE Systems wycofuje się z indyjskiego przetargu, 2014-01-23).

Poza próbą zablokowania aktywności handlowej AgustyWestland w Indiach, władze w New Delhi w dalszym ciągu starają się odzyskać środki finansowe, przeznaczone na zakup AW101 (Odszkodowanie za nieudany zakup?, 2014-01-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.