Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe uzbrojenie dla C295

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 13 listopada 2017

Koncern Airbus Defence and Space wybrał wystawę w Dubaju, aby zaprezentować nowe uzbrojenie przeznaczone dla samolotu C295 Armed ISR (uzbrojonego, przeznaczonego do zadań wywiadu, obserwacji i rozpoznania).

W najbliższym czasie C295 przejdzie próby kolejnych typów oferowanego dla niego uzbrojenia / Zdjęcia: Airbus Defence and Space

Wszystkie nowe typy uzbrojenia mają przejść w najbliższym czasie próby w locie, po zabudowaniu ich na pokładzie C295. W związku z tym europejskie przedsiębiorstwo zawarło szereg porozumień z jego producentami.

Jeden z niezidentyfikowanych odbiorców otrzymał już C295 uzbrojony w parę 12,7-mm km, dostarczonych przez Nobles Worldwide and US Ordnance, zabudowanych w bocznych drzwiach. W następnej kolejności testowane będą przeciwpancerne pociski kierowane L-UMTAS, produkowane przez turecką spółkę Roketsan. Turcy dostarczą także do prób dwa typy uzbrojenia kierowane laserowo – pociski Cirit i zestawy do bomb Teber-82 (DSEI 2015: Propozycje Roketsana dla Polski, 2015-09-17).

Inną opcją uzbrojenia strzeleckiego jest działko BK 27niemieckiego Rheinmetalla, z układem celowniczym  Escribano. Producent oferuje także niekierowane pociski rakietowe CAT-70 i bomby Mk 82 Expala oraz wyrzutnie CAT 70, wytwarzane przez Equipaera

Jak podkreślił szef działu samolotów wojskowych Airbus Defence and Space Fernando Alonso opracowywanie kolejnych zastosowań C295 jest jednym z elementów strategii dotyczącej przyszłości koncernu. Elastyczność C295 czyni z niego doskonały samolot do wielu różnych misji (Symulator C-295M w Balicach, 2017-09-15, Kazachstan zamówił kolejne C295 , 2017-04-21).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.