Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Plany dyslokacji F-35 USMC

Lotnictwo wojskowe, 26 stycznia 2015

Dowództwo US Marine Corps ujawniło plany dyslokacji samolotów wielozadaniowych F-35.

Dowództwo korpusu piechoty morskiej USA planuje, że jedna eskadra F-35B będzie stale stacjonować poza granicami kraju, w japońskiej bazie Iwakuni / Zdjęcie: USMC

W odróżnieniu od US Air Force, które zamierzają wysłać 2 eskadry wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A Lightning II do Europy (Restrukturyzacja USAFE, 2015-01-09), dowództwo US Marine Corps kładzie większy nacisk na rejon Azji-Pacyfiku, zgodnie z nową amerykańska strategią pivotu (USN o pivocie, 2014-08-21).

W związku z tym od 2017 Marine Fighter Attack Squadron 121, Green Knights, licząca 16 F-35B, zostanie przebazowana z Marine Corps Air Station Yuma w Arizonie do MCAS Iwakuni w Japonii. Następne eskadry Lightningów II USMC, zarówno liniowe, jak i rezerwowe, będą tam wysyłane co 6 miesięcy.

Plany Dowództwa USMC zakładają, że do 2017 będzie ono dysponowało 3 eskadrami operacyjnymi wyposażonymi w F-35B. Eskadra szkolna z MCAS Yuma będzie przeniesiona do MCAS Beaufort w Karolinie Pd. i zastąpiona jednostką liniową. Pierwsza eskadra operacyjna na Wschodnim Wybrzeżu USA bazować będzie w Beaufort, od 2019. Natomiast pierwszą bazą z Zachodniego Wybrzeża, która od 2023 gościć ma jednostkę operacyjną, będzie MCAS Miramar w Kalifornii.

F-35B/C ze składu USMC zostaną dyslokowane do 5 baz na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. 94 Lightningi II trafią do MCAS Cherry Point w Karolinie Pn, 60 do MCAS Miramar, 70 do MCAS Yuma, 10 do Eglin Air Force Base na Florydzie (gdzie będą używane także przez US Navy, Tegoroczne dostawy F-35 zakończone , 2014-12-24), a 70 do MCAS Beaufort.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.