Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne naloty na Libię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2016

We wtorek amerykańskie lotnictwo przeprowadziło kolejną serię nalotów na pozycje islamistów wokół libijskiej Syrty.

Od 1 sierpnia amerykańskie lotnictwo dokonało co najmniej 57 nalotów na pozycje islamistów w rejonie Syrty / Zdjęcie: Departament Obrony USA

We wtorkowych nalotach amerykańskie lotnictwo zdołało zniszczyć m.in. ponad 10 stanowisk ogniowych bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja, a także polowe stanowisko dowodzenia i 4 pojazdy wypełnione materiałami wybuchowymi. Nalotów dokonano za zgodą i wiedzą uznawanego przez Zachód rządu jedności narodowej.

1 sierpnia US Air Force zapoczątkowało kampanię nalotów na pozycje Ad-Daula al-Islamijja w pobliżu Syrty (Amerykańskie naloty na Libię, 2016-08-02). Ataki prowadzone są w ramach operacji Odyssey Lightning. Dotąd amerykańskie lotnictwo przeprowadziło co najmniej 57 bombardowań.

Bombardowania mają wesprzeć siły rządowe walczące o wyzwolenie Syrty. Cele nalotów ustalane są wspólnie z libijskim rządem. Pomocy w wybieraniu miejsc ataków udzielają też żołnierze wojsk specjalnych, stacjonujący w Libii (Francuzi giną w Libii , 2016-07-20; Amerykanie w Libii , 2016-05-13). Kampanię nalotów koordynuje USAFRICOM.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.