Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B USMC na brytyjskich lotniskowcach?

Lotnictwo wojskowe, 29 kwietnia 2015

Przez pierwsze lata użytkowania nowe brytyjskie lotniskowce mają przenosić amerykańskie F-35B.

Całkowite wyposażenie grup lotniczych lotniskowców typu Queen Elizabeth nastąpi nie wcześniej niż w 2023. Priorytet w dostawach samolotów tego typu mają jednostki US Marine Corps / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Pierwszy z nowych lotniskowców Royal Navy, HMS Queen Elizabeth, wejdzie do służby w 2017, a zgłoszenie jego zdolności bojowej zaplanowano w 2020. Bliźniacza jednostka, HMS Prince of Wales, ma być gotowa do działania w 2022 (Kompletowanie HMS Prince of Wales, 2015-04-22).

Jednak ich grupy lotnicze zostaną wyposażone w samoloty wielozadaniowe F-35B Lightning II w wersji skróconego startu i pionowego lądowania nie wcześniej niż w 2023 (Brytyjczycy podpisali kontrakt na F-35B, 2014-11-26). Priorytetem producenta jest dostarczanie F-35B eskadrom lotnictwa US Marine Corps (Kolejne Lightningi w Eglin, 2012-10-22).

W tej sytuacji pod uwagę brane jest stacjonowanie na pokładach lotniskowców typu Queen Elizabeth F-35B należących do marines. Co ciekawe, pomysł ten znalazł uznanie także w Pentagonie. W planach USMC bierze się pod uwagę wysłanie F-35B na pokład jednego z sojuszniczych lotniskowców, np. HMS Queen Elizabeth. Miałoby to zapewnić osłonę siłom alianckim podczas wykonywania operacji militarnych.

W kabinach amerykańskich F-35B, stacjonujących na pokładach lotniskowców Royal Nayv mogą zasiąść też lotnicy Royal Air Force lub Fleet Air Arm. Obydwa kraje mają bardzo rozwinięty program wymiany pomiędzy siłami zbrojnymi.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.