Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie naloty na Libię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 02 sierpnia 2016

Amerykańskie lotnictwo zbombardowało pozycje islamistów w pobliżu libijskiej Syrty.

Wczoraj lotnictwo USA przeprowadziło pierwsze z serii operacji lotniczych nad Syrtą, których celem jest wsparcie sił rządowych, walczących o wyzwolenie miasta. W przeszłości Amerykanie co najmniej dwukrotnie atakowali pozycje islamistów w Libii. Nalotów dokonano w lutym 2016 oraz jesienią 2015 / Zdjęcie: USN

Wczoraj amerykańskie samoloty i bezzałogowe statki latające zbombardowały pozycje Ad-Daula al-Islamijja w pobliżu miasta Syrta, położonego na północy Libii. Amerykanie zniszczyli pojazdy islamistów, w tym czołg i 2 samochody terenowe, których użyto w walkach z siłami podporządkowanymi rządowi jedności narodowej. Operacja została przeprowadzona na prośbę libijskich władz.

Rzecznik prasowy Pentagonu, Peter Cook, zapowiedział kontynuację nalotów. Ich celem jest wsparcie sił rządowych podczas walk o wyzwolenie Syrty. Przedstawiciel Departamentu Obrony nie wykluczył rozszerzenia bombardowań na inne rejony kraju, który od 5 lat pogrążony jest w wojnie domowej.

Cele bombardowań będą ustalane wspólnie z libijskim rządem i podległymi mu wojskami. Miejsca ataków mają być wybierane również na podstawie informacji zbieranych przez żołnierzy wojsk specjalnych, stacjonujących w Libii (Amerykanie w Libii , 2016-05-13). W maju Waszyngton potwierdził utworzenie w Libii 2 przyczółków, na których rozmieszczono 25 komandosów. Obiekty zlokalizowano w pobliżu Misraty na zachodzie kraju, a także wokół Bengazi na wschodzie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.