Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny cel Task Group Taji osiągnięty

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 lutego 2018

Przez trzy lata żołnierze z Antypodów przeszkolili ponad 30 tys. członków irackich sił bezpieczeństwa.

Ponad 30 tys. irackich żołnierzy przeszło szkolenie zorganizowane przez członków Task Group Taji / Zdjęcie: CPL Steve Duncan, MO Australii

Od niespełna trzech lat grupa ponad czterystu instruktorów wojskowych z Australii i Nowej Zelandii szkoli członków sił zbrojnych Iraku. Dotąd wojskowym z Antypodów udało się przeszkolić ponad 30 tys. irackich żołnierzy, a także policjantów i osoby służące w innych formacjach odpowiadających za bezpieczeństwo państwa. Zajęcia prowadzone są w Camp Taji na północ od Bagdadu.

Żołnierze są zaznajamiani m.in. z zasadami działania na asymetrycznym polu walki. Posiadają też umiejętności czytania mapy, udzielania pomocy medycznej rannym, czy współpracy z lokalną ludnością podczas starć z bojówkarzami organizacji ekstremistycznych. Przygotowywani są również do prowadzenia misji EOD / IED (usuwania amunicji wybuchowej i improwizowanych ładunków wybuchowych).

Pierwsza grupa instruktorów wojskowych przybyła do Iraku w maju 2015 (Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji, 2015-04-09). W grudniu 2017 obowiązki szkoleniowe przejęła 6. zmiana Task Group Taji, którą tworzy ok. 300 żołnierzy z Australii i 100 z Nowej Zelandii (Koniec misji Task Group Taji 5, 2017-12-08). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.