Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecki sprzęt wojskowy na Bliski Wschód

Wojska lądowe, 11 lutego 2015

Niemieckie władze wydały zgodę na sprzedaż pojazdów i wyposażenia wojskowego na Bliski Wschód.

Kuwejt odbierze 11 niemieckich kto Fuchs 6x6 w odmianie rozpoznania skażeń / Zdjęcie: MO Niemiec

Niemiecka Federalna Rada Bezpieczeństwa wydała zgodę na sprzedaż Kuwejtowi 11 kołowych transporterów opancerzonych Fuchs 6x6 w odmianie wozu rozpoznania skażeń. Strona rządowa nie podała szczegółów porozumienia. Niewykluczone, że pojazdy powstaną w budowanej właśnie algierskiej montowni Fuchsów. Zakłady powstają na terenie miasta Ain Samara, położonego około 400 km na wschód od stolicy kraju – Algieru.

Ponadto Niemcy sprzedadzą dodatkowe urządzenia obserwacji i analizy otoczenia dla straży granicznej Arabii Saudyjskiej. Zestawy obserwacji i łączności pozwolą na efektywniejszy nadzór nad liczącą ponad 6 tys. km granicą państwa. Jesienią 2014 informowaliśmy o zakończeniu budowy systemu dozoru saudyjsko-irackiego pogranicza, zagrożonego infiltracją islamistów i przemytników (Islamiści zaatakowali saudyjski patrol, 2015-01-05, Saudowie uszczelniają granicę z Irakiem, 2014-10-03).

Saudowie otrzymają także cztery symulatory pola walki dla żołnierzy szkolących się w obsłudze broni palnej, Gladios, od e.sigmy. Siły zbrojne Algierii otrzymają z kolei następną transzę 240 radiostacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.