Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec misji Task Group Taji 4

Wojska lądowe, 19 czerwca 2017

Kolejna zmiana australijskich instruktorów wojskowych wraca do kraju po zakończeniu misji szkoleniowej w Iraku.

Do tej pory w ramach australijsko-nowozelandzkiej misji szkoleniowej zdołano przeszkolić ponad 23 tys. członków irackich sił bezpieczeństwa / Zdjęcie: MO Australii

Do powrotu do kraju przygotowuje się 300 australijskich instruktorów wojskowych oraz 100 szkoleniowców z Nowej Zelandii. Przez ostatnie 6 miesięcy żołnierze stacjonowali w Camp Taji na północ od Bagdadu, gdzie prowadzili zajęcia dla członków irackich sił bezpieczeństwa (Zmiana kontyngentu szkoleniowego w Iraku, 2016-12-13). W tym czasie personel z Antypodów zdołał przeszkolić ponad 7,5 tys. miejscowych żołnierzy i policjantów (Kolejne osiągnięciu Task Group Taji, 2017-03-31).

Kursanci byli zaznajamiani m.in. z zasadami działania na asymetrycznym polu walki. Posiedli też umiejętności czytania mapy, udzielania pomocy medycznej rannym, czy współpracy z lokalną ludnością podczas starć z bojówkarzami organizacji ekstremistycznych. Przygotowywano ich również do prowadzenia misji EOD / IED (usuwania amunicji wybuchowej i improwizowanych ładunków wybuchowych, Udana misja szkoleniowa Nowej Zelandii, 2016-03-02).

Pierwsza grupa instruktorów wojskowych z Antypodów przybyła do Iraku w maju 2015 (Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji, 2015-04-09). Szkoleniowcy zostali wysłani do tego państwa w ramach wsparcia wysiłków wielonarodowej koalicji, która walczy z bojówkarzami organizacji Ad-Daula al-Islamijja, destabilizującej region. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.