Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod włoski śmigłowcowiec

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lutego 2018

Włoska stocznia Fincantieri poinformowała o położeniu stępki pod nowy śmigłowcowiec desantowy budowany dla rodzimej marynarki wojennej.

Jedna z wizualizacji nowego śmigłowcowca desantowego marynarki wojennej Włoch / Rysunek: Fincantieri

Ceremonia położenia stępki pod nowy śmigłowcowiec desantowy Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) odbyła się dziś w stoczni Fincantieri w Castellammare di Stabia. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele producenta okrętu, a także jego przyszłego użytkownika – włoskiej floty jak i ministerstwa obrony.

Budowę śmigłowcowca zapoczątkowano w lipcu ub.r. cięciem blach (Cięcie blach pod włoski śmigłowcowiec, 2017-07-13). Okręt ma trafić do marynarki wojennej Włoch w 2022. Wówczas rozpocznie się ostatni etap szkolenia i zgrywania jego załogi, które do tego czasu prowadzone będzie m.in. w oparciu o komputerowe systemy wsparcia procesu szkoleniowego.

W 2015 ministerstwo obrony Włoch zapowiedziało rozpoczęcie nowego programu zakupowego Marina Militare. Oprócz wspomnianego śmigłowcowca obejmie on również budowę okrętu zaopatrzeniowego (Postępy w budowie włoskiego zaopatrzeniowca, 2017-04-13) i co najmniej ośmiu fregat rakietowych proj. Pattugliatore Polivalente d’Altura (PPA, Budowa kolejnej włoskiej fregaty, 2017-10-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.