Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Queen Elizabeth w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 grudnia 2017

Brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth został przyjęty do służby podczas ceremonii zorganizowanej w bazie morskiej w Portsmouth.

Królowa Elżbieta II była gościem honorowym dzisiejszej ceremonii przyjęcia do służby lotniskowca HMS Queen Elizabeth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Dzisiejsza ceremonia przyjęcia do służby lotniskowca HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, została zorganizowana na terenie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth. Gościem honorowym była królowa Elżbieta II, matka chrzestna okrętu.

HMS Queen Elizabeth przyjęto do służby po zakończeniu serii testów morskich, które prowadzono nieopodal wybrzeży Szkocji i Anglii (HMS Queen Elizabeth rozpocznie służbę w grudniu, 2017-11-17). Próby obejmowały m.in. ocenę funkcjonowania systemów i urządzeń pokładowych (HMS Dragon na testach QE, 2017-11-03; Kolejne testy HMS Queen Elizabeth, 2017-10-31).

HMS Queen Elizabeth jest pierwszym z dwóch lotniskowców typu QE budowanych dla Royal Navy. Obecnie w szkockim Rosyth trwają prace nad drugą z jednostek, przyszłym HMS Prince of Wales (R09, Prince of Wales ochrzczony, 2017-09-09). Za dostawę okrętów odpowiada konsorcjum Aircraft Carrier Alliance, w skład którego wchodzą: BAE Systems, Thales UK, Babcock i rząd Wielkiej Brytanii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.