Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy system dowodzenia dla Collinsów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 marca 2018

Saab podpisał z australijską grupą stoczniową Australian Submarine Corporation (ASC) umowę na dostawy zmodernizowanych systemów dowodzenia i nadzoru (ISCMMS) dla czterech okrętów podwodnych typu Collins. Wartość kontraktu wynosi 24,2 mln AUD (64,5 mln zł).

Australijskie OP typu Collins otrzymają zmodernizowany system dowodzenia opracowany przez Saab we współpracy z lokalnym przemysłem / Zdjęcie: MO Australii

Nowy system dowodzenia zapewni większą kontrolę nad okrętem podczas manewrowania i pozwoli na lepsze zarządzanie m.in. pracą układu napędowego. Umowa dodatkowo obejmuje m.in. dostawy części zamiennych, co umożliwi modernizację australijskich Collinsów i zwiększenie ich potencjału operacyjnego.

- W ramach pierwszego etapu projektu Saab Australia kompleksowo zaprojektował architekturę systemu, oprogramowanie i niezbędne wyposażenie. Umowa dostawy jest potwierdzeniem sukcesu wykonanych prac,
których rezultatem będzie wprowadzenie istotnych ulepszeń dla pozostałych jednostek z floty australijskich okrętów podwodnych. Prace projektowe i produkcyjne zostały wykonane w Australii przy udziale ponad 50 lokalnych pracowników i podwykonawców Saab - powiedział Andy Keough, dyrektor Saab w Australii.

Podczas pierwszego etapu projektu unowocześnione elementy ISCMMS, które zostały opracowane przez Saab, dostarczono do ASC - głównego wykonawcy prac przy australijskich OP typu Collins. Następnie, zespół ASC wdrożył nowe rozwiązanie na HMAS Collins (SSG 73). Modernizacja drugiego, HMAS Waller (SSG 75, Przygotowania do Ausindex 2017, 2017-06-13), jest przewidywana w br. Montaż systemu na kolejnych okrętach prowadzony będzie od 2019.

- Cieszymy się z bliskiej współpracy z Saab w celu zakończenia ostatniego etapu tego ważnego programu modernizacyjnego. Jego realizacja oznacza wysoki poziom zaangażowania lokalnego przemysłu i współpracy biznesowej w zakresie niezależnego zabezpieczenia eksploatacji okrętów podwodnych marynarki wojennej Australii - stwierdził Stuart Whiley, dyrektor generalny ASC. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.