Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia droga USS Houston

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 czerwca 2016

Amerykański atomowy okręt podwodny USS Houston opuścił port macierzysty na Hawajach i skierował się do Bremerton, gdzie zostanie wycofany ze służby.

Przed 2 dniami atomowy OP USS Houston opucił port macierzysty na Hawajach. Okręt zostanie wycofany ze służby po blisko 34 latach / Zdjęcie: USN

Przed dwoma dniami w Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach odbyła się ceremonia pożegnania atomowego okrętu podwodnego USS Houston (SSN 713), typu Los Angeles. Jednostka opuściła port macierzysty i skierowała się do Bremerton w stanie Waszyngton, gdzie zostanie oficjalnie wycofana ze służby. Okręt spędził w linii blisko 34 lata.

Ceremonia wycofania USS Houston ze służby odbędzie się 26 sierpnia. Następnie rozpocznie się proces wygaszania reaktora okrętu i demontażu wyposażenia pokładowego. Przedsięwzięcie ma trwać rok.

Przez ostatnie 33 lata USS Houston pełnił służbę na wodach Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Jednostka wykonała ponad 15 misji. Z ostatniej z nich powróciła jesienią 2015 (Powrót USS Houston, 2015-10-30). W ich trakcie OP prowadził patrole bojowe, brał udział w wielonarodowych ćwiczeniach, a także odbył kurtuazyjne wizyty w portach morskich zaprzyjaźnionych państw.

USS Houston jest 4. okrętem w historii US Navy, który nazwano ku czci największego miasta w Teksasie. Przyjęto go do służby we wrześniu 1982. Jednostka zapisała się w historii udziałem w ekranizacji powieści Toma Clancy'ego, Polowanie na Czerwony Październik, w której odegrała rolę innego z OP typu Los Angeles, USS Dallas (SSN 700, USS Dallas dłużej w linii, 2014-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra