Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Postępy w programie AWD

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 marca 2017

Konsorcjum Air Warfare Destroyer poinformowało o postępach w realizacji programu budowy 3 niszczycieli rakietowych typu Hobart.

Po wielu zawirowaniach, które skutkowały opóźnieniem prac stoczniowych i przekroczeniem kosztorysu programu, budowa niszczycieli rakietowych typu Hobart ponownie nabrała tempa. Wszystko wskazuje na to, że AWD Alliance uda się dotrzymać zmodyfikowanego planu dostaw okrętów / Zdjęcie: AWD Aliiance

Według AWD Alliance prace nad pierwszą z jednostek, HMAS Hobart (DDGH 39), typu Hobart, są ukończone w 98%. Na początku marca okręt zakończył testy odbiorcze. Próby realizowano nieopodal południowych wybrzeży Australii. W najbliższych miesiącach jednostka powinna zostać przekazana australijskiej marynarce wojennej (Koniec testów odbiorczych HMAS Hobart, 2017-03-06).

Drugi z niszczycieli typu Hobart, HMAS Brisbane (DDGH 41), jest ukończony w 85%. W połowie grudnia okręt zwodowano (Wodowanie HMAS Brisbane, 2016-12-15). Natomiast prace nad ostatnią z jednostek, HMAS Sydney (DDGH 41) są zaawansowane w 54% (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19). W maju konstruktorzy zamontują maszt okrętu. Integracja poszczególnych elementów kadłuba niszczyciela powinna zakończyć się w sierpniu.

Okręty typu Hobart budowane są przez konsorcjum AWD Alliance. W jego skład wchodzi stocznia ASC (Potwierdzono podział ASC, 2017-02-17), spółka Raytheon Australia i rząd w Canberze. W organizację prac stoczniowych zaangażowała się hiszpańska Navantia (Navantia przejmie kontrolę nad AWD, 2015-12-08). W pierwszych latach eksploatacji za wsparcie techniczne okrętów odpowiadać będzie BAE Systems (Wsparcie Hobartów, 2016-12-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.