Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec OHP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 października 2015

We wtorek US Navy ostatecznie zakończyła eksploatację fregat rakietowych typu Oliver Hazard Perry.

USS Simpson najprawdopodobniej zostanie odsprzedana, któremuś z sojuszników USA. Podobnie jak pozostałe fregaty typu OHP wycofywane ze służby w ostatnich latach / Zdjęcie: USN

Jedną z ofiar wymiany pokoleniowej, jaka od kilku lat dokonywana jest w amerykańskiej flocie, są fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Pery (USS Kauffman wycofany z linii, 2015-09-21; Trwa remont ORP Gen. K. Pułaski , 2015-07-29). We wtorek US Navy oficjalnie zakończyła eksploatację tych jednostek, wycofując ze służby ostatnią z fregat, USS Simpson (FFG 56).

Uroczystość opuszczenia amerykańskiej bandery z USS Simpson zebrała w Naval Station Mayport na Florydzie przedstawicieli dowództwa US Navy i członków załogi okrętu. Jednostkę wycofano z linii po 30 latach służby, pełnionej na wodach Oceanu Indyjskiego, Morza Śródziemnego i Atlantyku.

USS Simpson wsławił się udziałem w najważniejszej akcji bojowej US Navy od II wojny światowej – operacji Praying Mantis. Fregata wchodziła w skład zespołu zadaniowego, który 18 czerwca 1988 zatopił na wodach Zatoki Perskiej irański kuter rakietowy Joshan, trafiając go serią pocisków przeciwokrętowych RGM-84 Harpoon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.