Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przygotowania do Ausindex 2017

Marynarka wojenna, 13 czerwca 2017

Na zachodzie Australii trwają ostatnie przygotowania do tegorocznej edycji australijsko-indyjskich ćwiczeń morskich, Ausindex 2017.

Indyjskie okręty, w tym prezentowana na zdjęciu (w tle) korweta ZOP INS Kamorta, weszły do portu morskiego w Fremantle na zachodzie Australii, gdzie trwają ostatnie przygotowania przed tegoroczną edycją ćwiczeń Ausindex / Zdjęcie: MO Australii

Do portu morskiego w Fremantle w Australii Zachodniej weszły trzy okręty marynarki wojennej Indii: fregata rakietowa INS Shivalik (F47), typu Shivalik, korweta ZOP INS Kamorta (P28), typu Kamorta (INS Kamorta osiadła na mieliźnie, 2013-10-28) oraz zbiornikowiec paliwowy INS Jyoti (A58), typu Komandarm Fedko. W najbliższych dniach indyjskie jednostki wyjdą w morze, gdzie wspólnie z australijską fregatą rakietową HMAS Newcastle (FFG 06), typu Adelaide (Polska zainteresowana australijskimi fregatami?, 2017-04-13) i okrętem podwodnym HMAS Waller (SSG 75), typu Collins rozpoczną morską fazę tegorocznych ćwiczeń Ausindex.

Okręty uczestniczące w Ausindex wezmą udział w serii symulowanych operacji bojowych, prowadzonych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Ćwiczone będą m.in. umiejętności współpracy zespołów zadaniowych w wykrywaniu, lokalizacji i niszczeniu nieprzyjacielskich okrętów nawodnych i jednostek podwodnych, a także prowadzeniu działań asymetrycznych.

Według części komentatorów ćwiczenia Ausindex stanowić mogą preludium do wielonarodowych manewrów morskich Malabar 2017, które latem zostaną przeprowadzone na wodach Zatoki Bengalskiej (Rozpoczęto ćwiczenia Malabar 2016, 2016-06-10). Udział w ćwiczeniach wezmą Indie, Japonia i USA. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy do uczestnictwa w przedsięwzięciu dopuszczone zostaną australijskie okręty. Wniosek Canberry o udział w manewrach jest nadal rozpatrywany, a ostateczna decyzja w tej sprawie zależeć ma od stanowiska władz Indii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.