Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

P-8A wróciły z Japonii

Lotnictwo wojskowe, 06 sierpnia 2014

Morskie samoloty patrolowe P-8A Poseidon zakończyły pierwszą 7-miesięczną misję w Japonii, na obszarze odpowiedzialności 7. Floty US Navy.

Zdjęcie: US Navy

Od grudnia 2013 pierwsze 6 Poseidonów US Navy wykonywało loty patrolowe z bazy wojsk lotniczych USA (USAF) Kadena na Okinawie (P-8A w Japonii, 2013-12-02). Samoloty wchodziły w skład Patrol Squadron (VP) 16, War Eagles. Część z nich zaangażowała się w poszukiwania zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 (lot MH370), wykorzystując infrastrukturę lotniskową sojuszniczej Australii (P-8A Poseidon w Australii, 2014-03-19). Zastąpiły je jednostki z Patrol Squadron (VP) 5, Mad Foxes.

Stacjonujący w Japonii samoloty wróciły do Naval Air Station Jacksonville na Florydzie, gdzie przejdą teraz standardowe przeglądy naprawcze, nim powrócą do regularnych lotów patrolowych. W ostatnich dniach do bazy morskiej na południowym wschodzie USA dotarł też kolejny, 15. P-8A, dostarczony przez Boeinga. Dotychczas Departament Obrony USA zamówił u tego producenta 53 Poseidony (Duże zamówienie na P-8A, 2014-03-03). W planach jest wprowadzenie do służby 117 tych samolotów. Zastąpią one wiekowe P-3C Orion.

Poza USA, na zakup P-8A zdecydowały się także Indie, gdzie samoloty te oznaczone są jako P-8I Neptun (Pierwszy Neptun dla Indii, 2012-12-20), a także Australia, która zakupi 8 statków powietrznych tego modelu, z opcją na 4 kolejne (Australia kupi P-8A, 2014-02-21). Wiosną br., lokalna prasa sugerowała też o możliwym zamówieniu Poseidonów przez Wielką Brytanię (Poseidon następcą Nimroda?, 2014-04-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.