Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest HMS Trent

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 marca 2018

HMS Trent (P224), trzeci z pięciu okrętów patrolowych nowej generacji typu River, został oficjalnie ochrzczony podczas dzisiejszej ceremonii w stoczni BAE Systems w Govan w Glasgow, w ramach ostatnich przygotowań przed zwodowaniem jednostki w nadchodzących dniach. Zgromadzeni z tej okazji pracownicy i goście obserwowali, jak pani Pamela Potts, matka chrzestna HMS Trent i żona wiceadmirała Duncana Pottsa, nadała nazwę okrętowi, rozbijając o jego kadłub butelkę dżinu z Nelson's Gin Distillery & Gin School w Stafford.

HMS Trent na pochylni stoczni w Govan / Zdjęcie: BAE Systems

Iain Stevenson, dyrektor zarządzający działu BAE Systems Naval Ships, powiedział: To kolejny przełomowy moment dla programu okrętów patrolowych typu River i ważny dzień, który odwołuje się do tradycji Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii). Dzisiejszy dzień jest jeszcze bardziej wyjątkowy, ponieważ możemy zobaczyć HMS Trent w pełnej okazałości, przed jego zwodowaniem.

Minister obrony Guto Bebb dodał: Jako trzeci z pięciu okrętów patrolowych budowanych w Szkocji, HMS Trent wkrótce stanie się częścią floty jednostek o znakomitych zdolnościach. Nowe okręty zapewnią bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii poprzez prowadzenie działań antyterrorystycznych, zwalczanie piractwa i przemytu i prowadzenie innych ważnych operacji morskich.

Po ceremonii chrztu HMS Trent zostanie załadowany na barkę, która następnie posłuży do zwodowania okrętu przed zamontowaniem wyposażenia i urządzeń pokładowych. HMS Trent ma zostać dostarczony Royal Navy w drugiej połowie bieżącego roku.

W lutym pierwszy z pięciu okrętów typu River (OPV), HMS Forth (P222), opuścił Glasgow, aby dotrzeć do portu macierzystego w Portsmouth Naval Base. HMS Forth jest pierwszym nowoczesnym okrętem zbudowanym w Glasgow od czasu HMS Duncan w 2013. Drugi okręt typu River, HMS Medway (P223), ochrzczony w październiku 2017, ma rozpocząć próby morskie w pierwszej połowie tego roku. W stoczni BAE Systems w Govan ukończono już strukturę czwartej jednostki, HMS Tamar i trwa tam budowa ostatniego patrolowca typu River, HMS Spey (HMS Forth w Portsmouth, 2018-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.