Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Forth w drodze do Portsmouth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lutego 2018

Pierwszy z nowoczesnych brytyjskich okrętów patrolowych, HMS Forth, idzie w kierunku nowego portu macierzystego w Portsmouth.

Nowe brytyjskie okręty patrolowe typu River będą miały 90 m długości i 13 m szerokości. Mają wypierać 1800 t i rozwijać 24 w. Zasięg obliczany jest na ponad 9000 km. Zmodyfikowany pokład lotniczy pomieści pojedynczy śmigłowiec Merlin. Brak hangaru uniemożliwi jednak dłuższą eksploatację wiropłata. Uzbrojenie główne patrolowców będzie stanowić 30-mm armata morska. W przyszłości zajmą one miejsce jednostek przyjmowanych do służby w l. 2003-2007 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Forth (P222), typu River, opuścił stocznię BAE Systems w Glasgow i rozpoczął podróż do portu macierzystego, HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu Anglii. Po dotarciu na miejsce rozpoczną się przygotowania do oficjalnej ceremonii przyjęcia go do służby.

Pod koniec stycznia Royal Navy oficjalnie odebrała HMS Forth od producenta, BAE Systems (Royal Navy odebrała HMS Forth, 2018-01-26). Wydarzenie poprzedziły wielomiesięczne testy morskie, podczas których sprawdzono funkcjonowanie poszczególnych systemów i urządzeń pokładowych, a także ogólną dzielność okrętu oraz przeszkolenie i zgranie załogi.

HMS Forth jest pierwszym z pięciu nowoczesnych okrętów patrolowych typu River, budowanych dla Royal Navy w ramach drugiej transzy dostaw. Kolejna z jednostek tego typoszeregu, HMS Medway (P223), ma rozpocząć testy morskie wiosną (Chrzest HMS Medway, 2017-10-20). Trzeci z patrolowców, HMS Trent (P224), ma zostać ochrzczony w najbliższych miesiącach. Następnie rozpoczną się prace wykończeniowe (Stępka pod brytyjski patrolowiec, 2015-10-07). Pozostałe jednostki tej serii, HMS Tamar (P225) i HMS Spey (P226) znajdują się na różnych etapach konstrukcji (Budowa kolejnego brytyjskiego patrolowca, 2017-04-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.