Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Forth wyszedł w morze

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2017

Pierwszy z brytyjskich okrętów patrolowych nowej generacji opuścił stocznię BAE Systems w Glasgow.

HMS Forth opuszcza stocznię BAE Systems w Glasgow i kieruje się na pełne morze, gdzie przejdzie pierwsze testy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Forth (P222), typu River, opuścił zakłady BAE Systems w Scotstoun, w Glasgow we czwartek, kierując się na pełne morze. Na jego pokładzie znaleźli się członkowie załogi i przedstawiciele Royal Navy, a także pracownicy producenta jednostki. W najbliższych tygodniach patrolowiec powinien przejść pierwszą serię testów morskich, które posłużą ocenie funkcjonowania jego systemów i urządzeń pokładowych, a także będą stanowić okazję do sprawdzenia poziomu zgrania i wyszkolenia marynarzy.

HMS Forth jest pierwszym z pięciu okrętów patrolowych typu River budowanych w ramach drugiej transzy. Jednostkę zwodowano latem ub.r., a w ostatnich miesiącach przechodziła prace wykończeniowe (Prace wykończeniowe HMS Forth, 2016-09-01). Jej chrzest zorganizowano w marcu (Chrzest HMS Forth , 2017-03-10). W przyszłości HMS Forth uzupełnią w linii kolejne patrolowce nowej generacji: HMS Medway (P223, Rozpoczęto budowę drugiego OPV, 2015-06-09), HMS Trent (P224, Stępka pod brytyjski patrolowiec, 2015-10-07), HMS Tamar (P225, Nowe brytyjskie okręty patrolowe, 2016-12-09) i HMS Spey (P226, Budowa kolejnego brytyjskiego patrolowca, 2017-04-24).

Nowe brytyjskie okręty patrolowe typu River będą miały 90 m długości i 13 m szerokości. Mają wypierać 1800 t i rozwijać 24 w. Zasięg obliczany jest na ponad 9000 km. Zmodyfikowany pokład lotniczy pomieści pojedynczy śmigłowiec Merlin. Brak hangaru uniemożliwi jednak dłuższą eksploatację wiropłata. Uzbrojenie główne patrolowców będzie stanowić 30-mm armata morska. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.