Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby HMS Severn

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 października 2017

Royal Navy wycofała ze służby okręt patrolowy HMS Severn. Jednostka spędziła w linii czternaście lat.

HMS Severn, pierwszy z trzech okrętów patrolowych typu River pierwszej transzy (Batch 1), został wycofany ze służby po czternastu latach / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju odbyła się ceremonia wycofania ze służby okrętu patrolowego HMS Severn (P282), typu River. Przez ostatnie czternaście lat jednostka prowadziła działania operacyjne, m.in. patrolując wody Oceanu Atlantyckiego. Okręt pełnił też służbę na Karaibach.

HMS Severn jest jednym z trzech okrętów patrolowych typu River zbudowanych dla Royal Navy w ramach pierwszej transzy (Batch 1). W przyszłości ich miejsce w linii zajmie pięć patrolowców tego typoszeregu pochodzących z drugiej transzy.

Pierwsza z nowych jednostek, HMS Forth (P222), latem rozpoczęła testy morskie (HMS Forth wyszedł w morze, 2017-08-31). Z kolei w październiku ochrzczono drugi z okrętów, HMS Medway (P223, Chrzest HMS Medway, 2017-10-20). Pozostałe trzy patrolowce, HMS Trent (P224, Stępka pod brytyjski patrolowiec, 2015-10-07), HMS Tamar (P225, Nowe brytyjskie okręty patrolowe, 2016-12-09) i HMS Spey (P226, Budowa kolejnego brytyjskiego patrolowca, 2017-04-24), znajdują się na różnym etapie budowy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra