Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest HMS Forth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2017

W Glasgow ochrzczono brytyjski okręt patrolowy HMS Forth.

W zakładach BAE Systems ochrzczono dziś okręt patrolowy HMS Forth (P222) / Zdjęcie: BAE Systems

Dziś ochrzczono pierwszy z serii 5 okrętów patrolowych typu River, HMS Forth (P222, Prace wykończeniowe HMS Forth, 2016-09-01). Ceremonia miała miejsce w zakładach BAE Systems w Scotstoun w Glasgow.

Matką chrzestną okrętu jest p. Johnstone-Burt, żona wiceadm. Tony’ego Johnstone-Burt, Mistrza Dworu i byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Sojuszniczych NATO ds. Transformacji. Zgodnie z tradycją rozbiła o kadłub patrolowca butelkę lokalnie destylowanej whisky z zakładu Deanston Distillery zlokalizowanego w pobliżu Stirling, miasta powiązanego z HMS Forth.

- W ramach zrównoważonego programu dostarczania światowej klasy okrętów i okrętów podwodnych, ochrzczenie HMS Forth stanowi istotną część rządowego, 10-letniego planu, wartego 178 milionów funtów, którego celem jest dostarczenie niezbędnego naszym siłom zbrojnym sprzętu. Od operacji anty-narkotykowych na Karaibach, po zabezpieczanie brytyjskich granic na patrolach bliżej ojczyzny, nowe okręty OPV Royal Navy pozwolą na ochronę naszych interesów na całym świecie - powiedziała minister odpowiedzialna za zamówienia publiczne w dziedzinie obrony, p. Hariett Baldwin.

- Dzisiejsza uroczystość przepełnia dumą każdą osobę zaangażowaną w zaprojektowanie i budowę okrętu HMS Forth dla Royal Navy. Łatwo zapomnieć, że okręt ten zaczął swój żywot jako płaska, stalowa płyta, zimą 2014 Dwa lata później jednostka ta unosiła się już na wodzie w Scotstoun, dysponując najnowszą technologią i systemami zarządzania walką na pokładzie, a teraz jest gotowa do odbycia prób morskich, zaplanowanych na ten rok – stwierdził Iain Stevenson.

Próby morskie HMS Forth rozpoczną się w najbliższych miesiącach. Będą prowadzone na wodach nieopodal szkockiego wybrzeża. Okręt ma zostać przyjęty do służy w 2018 (Nowe brytyjskie okręty patrolowe, 2016-12-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.