Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja australijskiego Poseidona

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 września 2016

W zakładach Boeinga w Seattle oficjalnie zaprezentowano pierwszy morski samolot patrolowy P-8A Poseidon, przeznaczony dla wojsk lotniczych Australii.

Pierwszy australijski Poseidon przybędzie do bazy RAAF Edinburgh już 15 listopada br. / Zdjęcie: Boeing

Ceremonia odbyła się wczoraj. Wziął w niej udział Dowódca Royal Australian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Australii), marsz. Leo Davies, który przyjął samolot do służby (Oblot australijskiego P-8A, 2016-05-24).

– P-8A to najnowszy samolot Boeinga, który zapewnia Australii ważne i znaczące zdolności operacyjne. Są to C-17A Globemaster (Ostatni lot C-17A na Antarktydę, 2016-02-24), E-7A Wedgetail (BDA i E-7A Wedgetail, 2013-07-31), F/A-18 Hornet, F/A-18F Super Hornet (Pierwsza misja bojowa RAAF nad Syrią, 2015-09-14), a w niedalekiej przyszłości także E/A-18G Growler – powiedział marsz. Davies (Prezentacja Growlera dla RAAF, 2015-07-30).

Płk Roger McCutcheon, szef biura wywiadu, obserwacji, rozpoznania i odpowiedzi, dodał, że P-8A jest podstawowym elementem przyszłej strategii Australii związanej z patrolowaniem mórz. Samoloty tego typu zastąpią AP-3C Orion, które zostaną wycofane ze służby w l. 2018-2019.

Pierwszy Poseidon przybędzie do bazy RAAF Edinburgh 15 listopada br. Pozostałych 11 P-8A dołączy do niego do marca 2020. Załogi lotnicze i personel obsługowy RAAF, który będzie eksploatował Poseidony od początku ub. r. szkoli się razem z Amerykanami w bazie Jacksonville na Florydzie. Pierwszy australijski pilot wykonał lot za sterami P-8A 14 kwietnia 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.