Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja bojowa RAAF nad Syrią

Lotnictwo wojskowe, 14 września 2015

Wojska lotnicze Australii przeprowadziły pierwszą misję bojową, atakując pozycje islamistów na terenie Syrii.

Jeden z F/A-18 RAAF pobiera paliwo z tankowca KC-30A podczas pierwszej misji bojowej nad terytorium Syrii / Zdjęcie: MO Australii

Resort obrony Australii poinformował, że w nocy z 11 na 12 września samoloty Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii) wykonały pierwszą misję bojową przeciwko bojówkom Ad-Daula al-Islamijja na terenie wschodniej Syrii. W akcji udział wzięły 2 samoloty wielozadaniowe F/A-18A Hornet, wielozadaniowy transportowiec-tankowiec KC-30A i samolot wczesnego ostrzegania i kierowania E-7A Wedgetail.

Hornety uzbrojone były w bomby JDAM i przenosiły zasobniki rozpoznawcze Litening. Do ich zadań należało rozpoznanie oraz wspomaganie w wyborze celów i sposobów ich niszczenia. Podczas misji samoloty nie użyły uzbrojenia. W trakcie lotu F/A-18A RAAF pobierały paliwo z KC-30A.

Australijczycy podjęli decyzję o rozpoczęciu działań przeciwko Ad-Daula al-Islamijja kilka dni temu, po wielu tygodniach debat w parlamencie (RAAF uderzą na islamistów w Syrii, 2015-09-11). Oprócz wspomnianych samolotów załogowych nad Syrią operują też bojowe bezzałogowe statki latające MQ-9 Reaper, kierowane przez australijskich lotników. Od niedawna do koalicji dołączyli także Francuzi (Pierwsze francuskie loty rozpoznawcze nad Syrią, 2015-09-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.