Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RFA Tidesurge w kraju

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 marca 2018

Trzeci brytyjski okręt zaopatrzeniowy typu Tide, RFA Tidesurge, dotarł do kraju, gdzie zostanie wyposażony w specjalistyczny sprzęt.

RFA Tidesurge jest trzecim z czterech nowoczesnych okrętów zaopatrzeniowych typu Tide. W przyszłości będą one zaopatrywać okręty lotniskowcowych grup bojowych Royal Navy tworzonych wokół lotniskowców typu Queen Elizabeth / Rysunek: MO Wielkiej Brytanii

RFA Tidesurge (A138), typu Tide, dotarł do stoczni A&P Group w Falmouth na południowym zachodzie kraju, gdzie przejdzie prace wykończeniowe. W ich trakcie okręt otrzyma specjalistyczne wyposażenie pokładowe, które umożliwi mu prowadzenie działań operacyjnych zgodnie z przeznaczeniem. Doposażanie jednostki zajmie cztery miesiące.

Wejście RFA Tidesurge do stoczni w Falmouth nastąpiło niemal jednocześnie z opuszczeniem zakładów przez inny zaopatrzeniowiec typu Tide, RFA Tiderace (A137), który rozpocznie testy morskie (RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii, 2017-09-26). Ostatni z okrętów tego typoszeregu, RFA Tideforce (A139) jest nadal budowany przez południowokoreańskie Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (Chrzest RFA Tideforce, 2018-01-25).

Dotąd Royal Fleet Auxiliary przyjęła do służby pierwszy z okrętów zaopatrzeniowych typu Tide, RFA Tidespring (A136). Jednostka znalazła się w linii w listopadzie ub.r. (RFA Tidespring w linii, 2017-11-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.