Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najlepsze porty lotnicze wg AirHelp

Lotnictwo cywilne, Publikacje, 08 czerwca 2018

Portal AirHelo opublikował kolejny ranking najlepszych lotnisk świata. Uwzględnia on 3 kryteria: jakość obsługi, punktualność rejsów i zadowolenie pasażerów. To ostatnie oceniano na podstawie wypowiedzi na Twitterze.

Hala odlotów Hamad International Airport w Doha w Katarze

Za najlepszy port lotniczy AirHelo uznał Hamad International Airport w Doha w Katarze (ocena – 8,77). Drugie miejsce zajął Athens International Airport w Atenach (8,69). Jako trzeci został sklasyfikowany Haneda Airport w Tokio. Port im. Fryderyka Chopina w Warszawie znalazł się na miejscu 30 (7,99, Dwa nowe połączenia LOT-u, 2018-06-04), a lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku na 42 (7,86, 4,6 mln pasażerów w Gdańsku, 2018-01-19).

Na ostatnim, 141 miejscu klasyfikacji, znalazł się port lotniczy w Kuwejcie (5,40). Miejsce 140 zajęło podlondyńskie Stansted (5,53). Niewiele wyprzedził je port im. Jana Pawła II w Krakowie, który zajął miejsce 127 (6,56, Inauguracja trasy Kraków – Odessa , 2018-05-23).

Warto zauważyć, że klasyfikacja AirHelp jest bardzo zmienna. Całkiem niedawno, w klasyfikacji zimowej 2016/1017 zwyciężył Singapore Changi Airport (9,07), drugi był port lotniczy w Monachium (8,66), a trzeci Hong Kong International Airport (8,42). Z obecnej pierwszej trójki sklasyfikowany był tylko, na miejscu 27, port w Atenach (7,27). Wyprzedziła go wówczas nawet Warszawa, która zajęła miejsce 25 (7,34). Ostatnią, 76 pozycję (tylko tyle portów sklasyfikowano) zachował natomiast Kuwait Airport (5,02). Przedostatni obecnie Stansted wyprzedził go o zaledwie 4 miejsca (6,07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.