Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Argyll w składzie CMF

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 sierpnia 2018

Brytyjska fregata rakietowa HMS Argyll dołączyła do wielonarodowych sił morskich działających w ramach Combined Maritime Forces.

Fregata rakietowa HMS Argyll dołączyła do wielonarodowych sił morskich Combined Maritime Forces. W ramach tej organizacji okręt będzie prowadził działania operacyjne w rejonie Bliskiego Wschodu i Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Marynarka wojenna Wielkiej Brytanii poinformowała, że fregata rakietowa HMS Argyll (F231), typ 23, weszła w skład wielonarodowych sił morskich Combined Maritime Forces (CMF). W najbliższych tygodniach okręt będzie działał w ramach grup zadaniowych Combined Task Force 152 (CTF-152) oraz Combined Task Force 150 (CTF-150) i pozostanie w strukturach CMF do września.

W ramach CTF-152 HMS Argyll ma wspierać działania sił wielonarodowych zmierzające do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w rejonie Zatoki Perskiej. Z kolei działając w składzie CTF-150 brytyjski okręt ma operować na Oceanie Indyjskim i powstrzymywać przemyt narkotyków i innych substancji odurzających. Wpływy z tego procederu służą do finansowania działalności organizacji terrorystycznych, które destabilizują region Azji Południowej, Afryki i Bliskiego Wschodu.

W czerwcu HMS Argyll opuściła port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju i skierowała się w rejon Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku (HMS Argyll w drodze na Pacyfik, 2018-06-19). Przez najbliższe miesiące okręt będzie prowadził działania operacyjne w ramach nowej misji bojowej, zastępując w tej roli inną fregatę rakietową typ 23, HMS Sutherland (F81, Powrót HMS Sutherland, 2018-08-17). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.