Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec modernizacji Anzaców

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 września 2016

Wkrótce zakończy się program modernizacji i wydłużenia trwałości użytkowej australijskich fregat rakietowych typu Anzac.

Ostatnie 2 fregaty rakietowe typu Anzac, HMAS Toowoomba (FFH 156) i HMAS Stuart, które przechodzą modernizację w stoczni BAE Systems Australia w Henderson na zachodzie kraju / Zdjęcie: RAN

Royal Australian Navy (królewska marynarka wojenna Australii) poinformowała o postępach w modernizacji fregat rakietowych typu Anzac. Jutro w stoczni BAE Systems Australia w Henderson na terenie Australii Zachodniej ponownie zwodowana zostanie fregata HMAS Toowoomba (FFH 156). Następnie okręt poddany zostanie serii prób portowych i morskich, które poprzedzą jego przekazanie RAN.

HMAS Toowoomba jest przedostatnią z australijskich fregat rakietowych typu Anzac, którą zmodernizowano w ramach programu Anti Ship Missile Defence (ASMD). W Henderson wciąż prowadzone są też prace nad ostatnią z jednostek, HMAS Stuart (FFH 153, (Modernizacja ostatniego Anzaca, 2016-05-09)). Okręt powinien wrócić do czynnej służby pod koniec 2017.

Program modernizacji fregat rakietowych typu Anzac zakłada m.in. wyposażenie okrętów w nowe urządzenia obserwacji i analizy pola walki, w tym radary nawigacyjne SharpEye Kelvin Hughesa, systemy wykrywania i śledzenia celów w podczerwieni Vampir-NG (Veille Air-Mer Panoramique Infrarouge Nouvelle Génération) Sagema i unowocześniony system zarządzania walką szwedzkiego Saaba (Modernizacja Anzaców, 2015-10-09). Jednostki zostaną też uzbrojone w zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile (Próby morskie HMAS Anzac, 2014-11-11) i przystosowane do przyjmowania na pokład śmigłowców morskich MH-60R (Ostatni Romeo w Australii, 2016-09-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.