Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMS Sutherland

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 stycznia 2018

Brytyjska fregata rakietowa rozpoczęła nową misję bojową. Okręt będzie prowadził działania operacyjne na Bliskim Wschodzie i w regionie Pacyfiku.

HMS Sutherland wychodzi z portu morskiego w Devonport i rozpoczyna nową misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Fregata rakietowa HMS Sutherland (F81), typ 23, opuściła port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju i wyszła w morze, rozpoczynając nową misję bojową. Przez najbliższe siedem miesięcy okręt, który w 2015 przeszedł przegląd remontowy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej (Próby morskie HMS Sutherland, 2015-03-26), będzie prowadził działania operacyjne na Bliskim Wschodzie i w regionie Pacyfiku.

Podczas misji HMS Sutherland będzie wspierał wysiłki społeczności międzynarodowej, zmierzające do utrzymania przepustowości najważniejszych szlaków żeglugowych w tej części świata i ochrony idących nimi statków. Patrole bojowe, które prowadzić będzie brytyjska fregata, mają też udaremnić przemyt narkotyków i innych substancji odurzających, który służy finansowaniu organizacji terrorystycznych w regionie.

Jednym z najważniejszych etapów misji HMS Sutherland będzie współpraca z marynarką wojenną Australii. Podczas pobytu w tym kraju brytyjski okręt odbędzie serię kurtuazyjnych wizyt w australijskich portach morskich. Fregata ma też uczestniczyć w ćwiczeniach morskich organizowanych wspólnie z Australijczykami. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.