Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Argyll w drodze na Pacyfik

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 czerwca 2018

Brytyjska fregata rakietowa HMS Argyll opuściła w port macierzysty w Devonport rozpoczynając nową misję bojową.

HMS Argyll opuszcza bazę w Devonport rozpoczynając nową misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Fegata rakietowa HMS Argyll (F231), typ 23, opuściła w poniedziałek port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju (HMS Argyll testuje Sea Ceptor, 2017-09-05). Okręt skierował się na Ocean Spokojny, gdzie przez następne dziewięć miesięcy będzie prowadził działania operacyjne w ramach rozpoczętej właśnie misji bojowej.

W pierwszej kolejności HMS Argyll będzie prowadził patrole na wodach Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej. Następnie okręt skieruje się na Ocean Spokojny, gdzie weźmie udział m.in. w wielonarodowych ćwiczeniach Bersama Lima prowadzonych wspólnie z siłami morskimi Australii, Malezji, Nowej Zelandii i Singapuru w ramach inicjatywy Five Power Defence Arrangements (FPDA, Zakończono ćwiczenia Bersama Shield 2018, 2018-05-17).

W kulminacyjnym etapie misji HMS Argyll przeprowadzi serię ćwiczeń i działań bojowych wspólnie z Japońskimi Morskimi Siłami Samoobrony. W ostatnich miesiącach podobne działania prowadziły inne okręty Royal Navy operujące w rejonie, w tym fregata rakietowa HMS Sutherland (F81), typ 23 (HMS Sutherland ćwiczy w Japonii, 2018-05-04) i okręt desantowy HMS Albion (L14) typu Albion (Royal Navy na Pacyfiku, 2018-04-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.