Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Argyll w drodze na Pacyfik

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 czerwca 2018

Brytyjska fregata rakietowa HMS Argyll opuściła w port macierzysty w Devonport rozpoczynając nową misję bojową.

HMS Argyll opuszcza bazę w Devonport rozpoczynając nową misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Fegata rakietowa HMS Argyll (F231), typ 23, opuściła w poniedziałek port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju (HMS Argyll testuje Sea Ceptor, 2017-09-05). Okręt skierował się na Ocean Spokojny, gdzie przez następne dziewięć miesięcy będzie prowadził działania operacyjne w ramach rozpoczętej właśnie misji bojowej.

W pierwszej kolejności HMS Argyll będzie prowadził patrole na wodach Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej. Następnie okręt skieruje się na Ocean Spokojny, gdzie weźmie udział m.in. w wielonarodowych ćwiczeniach Bersama Lima prowadzonych wspólnie z siłami morskimi Australii, Malezji, Nowej Zelandii i Singapuru w ramach inicjatywy Five Power Defence Arrangements (FPDA, Zakończono ćwiczenia Bersama Shield 2018, 2018-05-17).

W kulminacyjnym etapie misji HMS Argyll przeprowadzi serię ćwiczeń i działań bojowych wspólnie z Japońskimi Morskimi Siłami Samoobrony. W ostatnich miesiącach podobne działania prowadziły inne okręty Royal Navy operujące w rejonie, w tym fregata rakietowa HMS Sutherland (F81), typ 23 (HMS Sutherland ćwiczy w Japonii, 2018-05-04) i okręt desantowy HMS Albion (L14) typu Albion (Royal Navy na Pacyfiku, 2018-04-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.