Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Anzac do modernizacji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 września 2018

Fregata rakietowa HMS Anzac weszła do stoczni BAE Systems Australia, gdzie przejdzie modernizację.

Fregata rakietowa HMAS Anzac w stoczni BAE Systems Australia w Henderson / Zdjęcie: BAE Systems

HMS Anzac (FFH 150), typu Anzac, znajduje się w stoczni BAE Systems Australia w Henderson na zachodzie kraju. W najbliższych kilkunastu miesiącach okręt przejdzie modernizację w ramach programu Mid Life Capability Assurance Program (AMCAP). Za realizację przedsięwzięcia, poza BAE Systems, odpowiadać będą inne podmioty zgrupowane w Warship Asset Management Agreement (WAMA) Alliance, w tym m.in. Saab Australia i rząd centralny.

Modernizacja HMAS Anzac obejmie m.in. montaż nowych urządzeń filtrowentylacyjnych i systemu magazynowania i dezynfekcji ścieków, poprawę pracy układu napędowego, wymianę radaru obserwacji przestrzeni powietrznej oraz montaż bardziej wydajnych urządzeń łączności. Nową stację radiolokacyjną dostarczy lokalne przedsiębiorstwo CEA Technologies.

HMAS Anzac jest drugą fregatą rakietową typu Anzac, która przejdzie wspomnianą modernizację. Od ponad roku w Henderson znajduje się również HMAS Arunta (FFH 151), która ma powrócić do służby w 2019 (Fregata HMAS Arunta wróciła do Australii, 2017-07-24). Wszystkie jednostki tego typoszeregu mają zostać zmodernizowane do 2023. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie potencjału operacyjnego okrętów i wydłużenie ich trwałości użytkowej do czasu pojawienia się w linii nowych fregat typu Hunter (BAE Systems tłumaczy wygraną w australijskim przetargu, 2018-07-09). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra