Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems składa ofertę Australii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 sierpnia 2017

Brytyjski koncern potwierdził złożenie oferty ostatecznej w programie SEA 5000, który zakłada dostawę Australii dziewięciu nowych fregat rakietowych.

BAE Systems zwraca uwagę na korzyści płynące z ewentualnej budowy przez Australię i Wielką Brytanię nowych fregat rakietowych opartych na tym samym projekcie Global Combat Ship / Rysunek: BAE Systems

BAE Systems jest pierwszym z trzech przedsiębiorstw biorących udział w przetargu, które potwierdziło złożenie ostatecznej oferty. Brytyjski koncern zaproponował marynarce wojennej Australii zakup dziewięciu nowych fregat rakietowych opartych na zmodyfikowanym projekcie jednostek typ 26/Global Combat Ship, które będą eksploatowane także przez Royal Navy (Rozpoczęcie budowy HMS Glasgow, 2017-07-20).

Koncern zadeklarował, że w przypadku wyboru jego oferty nowe okręty zostaną zbudowane bezpośrednio w Australii przy jak największym udziale lokalnych podwykonawców i dostawców. Jest to zresztą zgodne z podstawowymi założeniami programu SEA 5000, według których fregaty zostaną zbudowane w mieszczącej się w Adelajdzie na południu kraju stoczni ASC (Porozumienie Austala i ASC, 2017-06-09).

O zwycięstwo w przetargu BAE Systems będzie rywalizować z włoską Fincantieri i hiszpańską Navantią (Przetarg na australijskie fregaty, 2017-04-03). Producent z Półwyspu Apenińskiego oferuje Australii kupno fregat proj. FREMM. Z kolei iberyjska grupa stoczniowa dąży do sprzedaży Canberze zmodyfikowanych jednostek proj. F100 (Trzech oferentów w programie SEA 5000, 2016-04-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.