Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems zwyciężyło w australijskim przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 czerwca 2018

Rząd Australii podjął decyzję o wyborze oferty brytyjskiego BAE Systems w przetargu na dostawę dziewięciu nowoczesnych fregat rakietowych.

Wizualizacja nowej australijskiej fregaty rakietowej typu Hunter, która będzie zbliżona do brytyjskich jednostek typu City / Rysunek: MO Australii

Władze w Canberze poinformowały, że nowe australijskie fregaty rakietowe typu Hunter zostaną zbudowane w oparciu o projekt Global Combat Ship – Australia, przygotowany przez brytyjskie BAE Systems (BAE Systems składa ofertę Australii, 2017-08-10). Omawiane rozwiązanie wywodzi się z fregat typu City (typ 26), które budowane są obecnie dla Royal Navy (Wyrzutnie Mk 41 dla fregat typ 26, 2018-03-02).

Kontrakt na zaprojektowanie, budowę i wsparcie techniczne dziewięciu nowych fregat Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) ma wartość ok. 35 mld AUD (ok. 97 mld zł). Okręty zostaną zbudowane w należącej do ASC Shipbuilding stoczni Osborne Naval Shipyard w Adelajdzie na terenie Australii Południowej.

W myśl ustaleń zawartych przez rząd Australii i BAE Systems na czas realizacji programu ASC Shipbuilding stanie się spółką brytyjskiego koncernu, jednak Canberra zachowa kontrolny pakiet akcji. Po zakończeniu budowy fregat spółka ponownie wróci pod pełną kontrolę władz centralnych wraz z prawami do projektu okrętów oraz w pełni przeszkoloną załogą.

Fregaty zostaną pozyskane w ramach programu SEA 5000. Zakłada się, że budowa pierwszego okrętu rozpocznie się w 2020. Jego dostawa przewidziana jest pod koniec przyszłej dekady. Jednostki typu Hunter zastąpią w linii modernizowane w ostatnich latach fregaty typu Anzac (Podwójny sukces HMAS Warramunga, 2018-05-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.