Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano imiona australijskich fregat

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 lipca 2018

Ministerstwo obrony Australii podało imiona trzech pierwszych fregat rakietowych typu Hunter.

Australijskie fregaty typu Hunter zostaną przystosowane m.in. do wykrywania, śledzenia i niszczenia nieprzyjacielskich okrętów podwodnych i zastąpią w tej roli jednostki typu Anzac / Zdjęcie: Michał Jarocki

W ramach pierwszego etapu realizacji programu SEA 5000 australijska marynarka wojenna otrzyma trzy fregaty rakietowe typu Hunter. Okręty zostaną nazwane: HMAS Flinders (II), HMAS Hunter i HMAS Tasman a ich imiona mają nawiązywać od wybranych regionów geograficznych w Australii.

Fregaty rakietowe typu Hunter zostaną zbudowane w australijskiej stoczni Osborne Naval Shipyard w Adelajdzie na terenie Australii Południowej, która jest zarządzana przez ASC Shipbuilding. Przedsiębiorstwo to należy co prawda do rządu Australii, ale na czas realizacji programu SEA 5000 kontrolę nad nim przejmie BAE Systems – główny wykonawca kontraktu na fregaty typu Hunter (BAE Systems o wygranej w Australii;BAE Systems zwyciężyło w australijskim przetargu, 2018-06-29).

Marynarka wojenna Australii pozyska dziewięć fregat rakietowych typu Hunter, które zastąpią osiem jednostek typu Anzac (Akcja HMAS Warramunga, 2018-05-22). Pierwsze okręty mają trafić do odbiorcy pod koniec l. 2020. Fregaty zostaną oparte na projekcie Global Combat Ship – Australia, która z kolei współdzieli wiele rozwiązań technicznych z okrętami typu City budowanymi dla Royal Navy przez BAE Systems (Imię nowej fregaty typu City, 2018-03-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra