Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems tłumaczy wygraną w australijskim przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 lipca 2018

Jakość oferty oraz korzyści dla lokalnego przemysłu stoczniowego miały zadecydować o wyborze BAE Systems jako dostawcy nowych australijskich fregat rakietowych, typu Hunter.

Australijskie fregaty typu Hunter zostaną przystosowane m.in. do wykrywania, śledzenia i niszczenia nieprzyjacielskich okrętów podwodnych i zastąpią w tej roli jednostki typu Anzac / Zdjęcie: Michał Jarocki

Według Nigela Stewarta, dyrektora wykonawczego programu SEA 5000 w BAE Systems Australia, powodem dla którego brytyjski producent zwyciężył w przetargu na nowe fregaty rakietowe Australii była jakość oferowanego rozwiązania. Równie ważnym czynnikiem skłaniającym australijskie władze do wyboru oferty BAE Systems miały być korzyści dla lokalnego przemysłu stoczniowego z realizacji przedsięwzięcia.

Pod koniec czerwca władze Australii ogłosiły wybór oferty BAE Systems w przetargu na dziewięć nowych fregat rakietowych (BAE Systems zwyciężyło w australijskim przetargu, 2018-06-29). Okręty zostaną zbudowane w stoczni Osborne Naval Shipyard w Adelajdzie na terenie Australii Południowej, która należy do ASC. Na czas realizacji przedsięwzięcia przedsiębiorstwo przejdzie pod kontrolę BAE Systems (BAE Systems o wygranej w Australii, 2018-07-02).

Nowe australijskie fregaty zastąpią w linii obecnie eksploatowane okręty typu Anzac. Jednostki zostaną zbudowane na podstawie projektu Global Combat Ship – Australia, który z kolei powstał w oparciu o proj. GCS/City opracowany dla Royal Navy. Pierwsze trzy fregaty zostaną nazwane: HMAS Flinders (II), HMAS Hunter i HMAS Tasman, a ich imiona mają nawiązywać od wybranych regionów geograficznych w Australii (Podano imiona australijskich fregat, 2018-07-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra