Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Homar wchodzi w etap realizacji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 października 2018

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, Polska przekazała stronie amerykańskiej szczegółowe zamówienie (Letter of Request) na dostawę jednego dywizjonu mobilnych wyrzutni rakietowych M142 HIMARS w ramach realizacji zadania o kryptonimie Homar.

Wyrzutnie HIMARS są zdolne do rażenia celów na odległość do 300 km / Zdjęcie: US Army

HIMARS jest wyrzutnią przystosowaną do wystrzeliwania amunicji kierowanej GMLRS-U/AW i ATACMS. Uzbrojenia tego używa jej obecnie kilkanaście państw NATO. W ramach programu Homar SZ RP dostarczony zostanie wieloprowadnicowy system rakietowy, zdolny do rażenia celów na odległość do 300 km (F-35B wskazuje cele HIMARS, 2018-10-08).

HIMARS pozwoli Wojsku Polskiemu na wykonywanie głębokich uderzeń rakietowych. Razem z wyrzutniami rakietowymi, Polska pozyska również środki rażenia oraz pakiet logistyczny i szkoleniowy.

Przyjęty tryb pozyskiwania uzbrojenia ma przyśpieszyć dostawę pierwszego dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Homar, w ramach przewidzianych na ten cel środków finansowych. Kolejnym krokiem będzie wynegocjowanie przez MON projektu umowy (Zmiana formuły i przyspieszenie programu Homar, 2018-07-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.