Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HIMARS Raid

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 09 kwietnia 2018

29 marca żołnierze z baterii K, 2. batalionu 14. pułku Marine załadowali wyrzutnię HIMARS do wnętrza samolotu wielozadaniowego MC-130J Hercules należącego do 9. eskadry operacji specjalnych US Air Force. W celu zmieszczenia wyrzutni w ładowni konieczne było zdemontowanie wielu elementów wyrzutni, w tym anten, km i kamery termowizyjnej, a także obniżenie podwozia i częściowe spuszczenie powietrza z opon.

Ćwiczenie HIMARS Raid zostało przeprowadzone w celu zademonstrowania zdolności Korpusu Piechoty Morskiej USA do przerzutu HIMARS z użyciem samolotu transportowego MC-130J i szybkiego wprowadzenia wyrzutni do walki / Zdjęcia: USMC

Następnego dnia MC-130J z HIMARS na pokładzie wystartował z Fort Campbell w stanie Kentucky, kierując się w stronę poligonu Dugway w stanie Utah. W czasie lotu Marines zweryfikowali współrzędne celów dla HIMARS.

Po 4 h lotu Hercules wylądował w miejscu przeznaczenia, a żołnierze natychmiast rozpoczęli wyładunek wyrzutni i zamontowali na niej wszystkie w/w elementy. Następnie załadowali pocisk i odjechali na dystans 1300 m od samolotu (minimalną bezpieczną odległość pozycji strzeleckiej). Stamtąd wystrzelili dwa pociski do jednego celu, a później dwa kolejne do innego celu. Po zakończeniu strzelania HIMARS została ponownie załadowana do wnętrza MC-130J, który odleciał do Fort Campbell.

Ćwiczenie HIMARS Raid zostało przeprowadzone w celu zademonstrowania zdolności Korpusu Piechoty Morskiej USA do przerzutu HIMARS z użyciem samolotu i szybkiego wprowadzenia do walki. Daje to możliwość precyzyjnego ostrzału przez artylerię rakietową silnie bronionych celów, leżących poza zasięgiem artylerii lufowej, których zwalczanie przez lotnictwo byłoby zbyt niebezpieczne.

Wcześniej marines przeprowadzili analogiczne ćwiczenia z użyciem samolotu transportowego C-17 Globemaster (Aeromobilna HIMARS, 2017-06-14). Testowali także możliwość strzelania HIMARS ustawionej na pokładzie okrętu desantowego (Test zestawu HIMARS na pokładzie USS Anchorage, 2017-10-24).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.