Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienie australijskich OP?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 listopada 2018

Wejście do służby pierwszego z nowoczesnych, australijskich okrętów podwodnych może opóźnić się o kilka lat.

Dowództwo marynarki wojennej Australii prognozuje opóźnienie w przyjęciu do służby nowych okrętów podwodnych i uzyskaniu przez nie całkowitej zdolności operacyjnej / Rysunek: Naval Group

Według dowódcy marynarki wojennej Australii, wiceadm. Mike'a Noonana, pierwszy z planowanych do pozyskania nowoczesnych okrętów podwodnych może uzyskać całkowitą zdolność operacyjną dopiero w 2035, a więc trzy lata później niż dotąd zakładano. Noonan tłumaczy to potrzebą przeprowadzenia dodatkowych i bardziej szczegółowych testów morskich, szkoleń i innych przygotowań, jakie są typowe dla pierwszych okrętów nowego typoszeregu.

Wspomniane opóźnienie może z kolei oznaczać, że co najmniej połowa z obecnie eksploatowanych sześciu konwencjonalnych OP typu Collins będzie musiała zostać w służbie dłużej, niż przewidywano. Dotąd spodziewano się, że Collinsy zostaną wycofane pod koniec l. 2030.

Marynarka wojenna Australii zamierza pozyskać 12 nowoczesnych OP proj. Shortfin Barracuda opracowanego i udostępnionego przez francuską Naval Group. W ostatnich tygodniach lokalne media informowały o przeciąganiu się rozmów dotyczących ostatecznego kontraktu na zakup okrętów oraz szczegółów ich budowy i towarzyszącego transferu technologii (Japonia wraca do gry w Australii? , 2018-10-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra