Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DCNS wygrywa w Australii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 kwietnia 2016

Francuska grupa stoczniowa zwyciężyła w przetargu na dostawę Australii serii nowych okrętów podwodnych.

Australia zdecydowała się na kupno oferowanych przez DCNS okrętów Shortfin Barracuda Block 1A, opartych na projekcie nowych atomowych okrętów podwodnych Marine Nationale, Barracuda. Australijskie jednostki będą miały 93 m długości. Wyporność wyniesie ok. 4500 t / Rysunek: DCNS

Premier Malcolm Turnbull ogłosił dziś wynik przetargu na dostawę 12 nowych diesel-elektrycznych okrętów podwodnych. Nowe jednostki Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) zostaną zbudowane w oparciu o projekt opracowany przez francuską grupę stoczniową DCNS (DCNS ujawnia ofertę dla Australii, 2015-07-15). Okręty powstaną w stoczni ASC zlokalizowanej w Adelaide na południu Australii.

Realizacja programu SEA 1000, którego wartość oblicza się na ok. 50 mld AUD (150 mld zł), pozwoli na utrzymanie i utworzenie ok. 3 tys. miejsc pracy w australijskim przemyśle stoczniowym. Decyzję rządu o wyborze oferty DCNS ogłoszono w Adelaide. Wybór miejsca nie był przypadkowy. W ostatnich latach australijskie zagłębie stoczniowe mocno ucierpiało na skutek opóźnień w realizacji programów zakupowych marynarki wojennej, co przełożyło się na wzrost bezrobocia w regionie (Cięcia w ASC, 2015-07-17). Informacja o uruchomieniu produkcji nowych OP na południu kraju ma więc duże znaczenie dla rządu Turnbulla, przygotowującego się do zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Francuska grupa stoczniowa pozostawiła w pokonanym polu niemiecką ThyssenKrupp Marine Systems, oferującą Australijczykom kupno jednostek typ 216, opartych na projekcie U214 (Dwóch oferentów w australijskim przetargu, 2016-01-25), a także japońskie Mitsubishi Heavy Industries i Kawasaki Shipbuilding, reprezentowane przez rząd w Tokio, które zaoferowały Canberze kupno OP typu Sōryū (Historyczna wizyta japońskiego OP w Sydney, 2016-04-18). Obaj przegrani oferenci przyjęli do wiadomości decyzję australijskich władz. Strona japońska dodatkowo zwróciła się do Australijczyków z prośbą o wyjaśnienie powodu wyboru DCNS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra