Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na australijskie OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 grudnia 2016

Dziś w Australii podpisano umowę o zakupie 12 nowoczesnych diesel-elektrycznych okrętów podwodnych projektu Shortfin Barracuda.

Ministrowie obrony Australii i Francji, p. Marise Payne i Jean-Yves Le Drian, podczas wspólnej konferencji prasowej na pokładzie śmigłowcowca desantowego HMAS Adelaide / Zdjęcie: MO Australii

Ministrowie obrony Australii i Francji, p. Marise Payne i Jean-Yves Le Drian, spotkali się dziś w Adelajdzie na południu kraju, aby podpisać porozumienie o budowie 12 nowoczesnych okrętów podwodnych proj. Shortfin Barracuda. Wartość umowy przekracza 50 mld AUD (154 mld zł). Kontrakt reguluje m.in. kwestie współpracy rządów w Canberze i Paryżu podczas realizacji przedsięwzięcia.

Nowe australijskie okręty podwodne zostaną zbudowane w stoczni ASC w Adelajdzie (Podział ASC, 2016-10-12). Francuska grupa stoczniowa DCNS dostarczy Australijczykom projekt jednostek, który będzie zbliżony do atomowych OP typu Barracuda, budowanych dla Marine Nationale (marynarki wojennej Francji, Czwarta Barracuda, 2014-04-25). Zakłada się, że budowa 12 nowoczesnych jednostek pozwoli utworzyć lub utrzymać blisko 3 tys. miejsc pracy w australijskim przemyśle stoczniowym. Canberze zależy również, aby w budowę okrętów zaangażować jak najwięcej lokalnych podwykonawców.

Wiosną rząd w Canberze ogłosił wybór oferty DCNS w przetargu na nowoczesne okręty podwodne (DCNS wygrywa w Australii, 2016-04-26). Nowe OP powstaną w ramach programu SEA 1000 (Przyspieszenie programu SEA 1000, 2016-09-30) i zastąpią 6 obecnie eksploatowanych jednostek typu Collins (DCNS komentuje wygraną w Australii, 2016-04-27). Francuska grupa stoczniowa zostawiła w pobitym polu niemieckie ThyssenKrupp Marine Systems, a także japońskie Mitsubishi Heavy Industries i Kawasaki Shipbuilding. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra