Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zawirowania wokół zakupu F-15IA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 22 listopada 2018

Kilka dni temu agencja Ynet news opublikowała informację, że dowództwo Hejl HaAvir (wojsk lotniczych Izraela) podjęło ostateczną decyzję w sprawie zakupu 25 samolotów uderzeniowych Boeing F-15IA (miejscowe oznaczenie Advanced F-15 Eagle). Pierwsze z nich miałyby dotrzeć do Izraela w 2023.

Według oficjalnych informacji kwestia zakupu F-15IA nie została jeszcze rozstrzygnięta / Zdjęcie: MO Izraela

Jednocześnie miałaby zostać zrealizowana modernizacja (do tego samego standardu) eksploatowanych obecnie 24 F-15I Ra'am. Łączna wartość obydwu przedsięwzięć szacowana jest na ok. 4 mld USD.

Oprócz tego izraelski resort obrony zamierza nabyć 25 kolejnych wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-35I Adir, co umożliwiłoby wyekwipowanie w ten typ trzeciej eskadry Hejl HaAvir. Adiry miałyby być dostarczane po trzy samoloty rocznie. Dzięki temu za ok. 10 lat, Izrael mógłby dysponować 75 F-35I i ok. 50 F-15IA (Rekordowe negocjacje Boeinga z Izraelem, 2018-07-28, Szczegóły ataku na Syrię, 2018-05-23).

Jednak dzisiaj tygodnik Jane's poinformował, że ministerstwo obrony Izraela nie podjęło jeszcze decyzji w żadnej z wymienionych kwestii. Jak twierdzi cytowany przez Jane's rzecznik Hejl HaAvir wszystkie możliwości dotyczące tej kwestii są obecnie rozpatrywane przez Cahal (Siły Obronne Izraela), Hejl HaAvir i ministerstwo obrony, a ich decyzja jeszcze nie zapadła.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.