Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pożegnanie nowej zmiany PKW KFOR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 05 grudnia 2018

Podczas uroczystej zbiórki w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych pożegnano żołnierzy 39. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR.

Członkowie 39. zmiany PKW KFOR przed wyjazdem w rejon misji / Zdjęcia: por. Katarzyna Rzadkowska, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

- Jesteście ambasadorami nie tylko naszej jednostki, ale także polskich sił zbrojnych. Wierzę, że wasze przygotowanie i zaangażowanie w realizację zadań przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Kosowa – powiedział komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, płk Paweł Chabielski.

Ostatnim etapem przed wysłaniem żołnierzy z Kielc do Republiki Kosowa była certyfikacja narodowa, w której wzięli udział żołnierze PKW. Oceną przygotowania wojskowych przeprowadzono w ostatnich tygodniach (Kolejna zmiana PKW KFOR gotowa do misji, 2018-11-09).

Po dotarciu w rejon misji żołnierze z Kielc zastąpią członków 38. zmiany PKW KFOR, którzy swoje zadania wypełniają od czerwca (Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR, 2018-06-15). W tym czasie wzięli udział w szkoleniu Fire Phobia, które zakładało m.in. ćwiczenie kontroli nad tłumem i postępowanie w przypadku użycia przez demonstrantów substancji łatwopalnych (Szkolenie Fire Phobia, 2018-07-12), jak również ewakuacji Zespołu Łącznikowo-Monitorującego (ang. Liasion Monitoring Team, Ewakuacja zespołu LMT, 2018-07-17) oraz Treningu swobody poruszania się (FOM, Freedom of Movement, Trening FOM, 2018-07-31).

Na podstawie informacji Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.