Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iran wyśle okręty na Atlantyk

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 stycznia 2019

Marynarka wojenna Iranu ma wysłać grupę okrętów na Ocean Atlantycki w ramach pięciomiesięcznej misji.

Grupa irańskich okrętów ma udać się w marcu z misją na Ocean Atlantycki / Zdjęcie: MO Iranu

Zastępca dowódcy marynarki wojennej Iranu, kontradm. Touraj Hassani, zapowiedział, że w marcu grupa irańskich okrętów rozpocznie nową, pięciomiesięczną misję bojową na Oceanie Atlantyckim. Jedną z jednostek, która wyjdzie na Atlantyk ma być odebrana pod koniec ub.r. lekka fregata rakietowa Sahand (Irańska fregata Sahand przekazana flocie, 2018-12-02).

Według kontradm. Hassaniego głównym celem zapowiadanej misji ma być ćwiczenie działania grupy okrętów z dala od rodzimego wybrzeża, prezentacja irańskiej bandery oraz budowa relacji z zaprzyjaźnionymi państwami np. poprzez odbycie kurtuazyjnych wizyt portowych lub przeprowadzenie ćwiczeń morskich. Jednym z takich państw mogłaby być Wenezuela.

Przedstawiciel irańskiej floty nie ukrywa też jednak, że wysłanie grupy okrętów na Atlantyk ma być również sygnałem dla Waszyngtonu i potwierdzeniem, że Iran jest w stanie rozmieścić swoje jednostki w pobliżu wód terytorialnych USA. Ma to stanowić odpowiedź na niemal stałą obecność amerykańskich okrętów, w tym atomowych lotniskowców typu Nimitz, na Zatoce Perskiej (USN wzmacnia siły na Zatoce Perskiej, 2018-12-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.