Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CSG 9 w rejonie odpowiedzialności 7. floty USN

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 marca 2018

Okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 9 powróciły w rejon odpowiedzialności 7. floty US Navy po zakończeniu kilkumiesięcznych działań bojowych w regionie Bliskiego Wschodu.

Niszczyciele rakietowe USS Preble (DDG 88), USS Halsey (DDG 97) i USS Sampson (DDG 102) idą za atomowym lotniskowcem USS Theodore Roosevelt podczas działań operacyjnych / Zdjęcie: Mass Communication Specialist Seaman Michael A. Colemanberry, USN

US Navy poinformowała, że po kilku miesiącach nieobecności okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 9 powróciły na Ocean Indyjski i zachodnie wody Pacyfiku, a więc w rejon odpowiedzialności 7. floty US Navy. Na czele zespołu stoi atomowy lotniskowiec USS Theodore Roosevelt (CVN 71), typu Nimitz. Grupę uzupełniają m.in.: niszczyciele rakietowe USS Preble (DDG 88), USS Halsey (DDG 97) i USS Sampson (DDG 102), typu Arleigh Burke oraz krążownik USS Bunker Hill (CG 52), typu Ticonderoga.

W ostatnich miesiącach okręty CSG 9 prowadziły działania operacyjne w rejonie Bliskiego Wschodu, w tym na Zatoce Perskiej. W tym czasie komponent lotniczy grupy wykonywał loty bojowe nad Afganistanem w celu wsparcia wielonarodowej operacji wojskowej Freedom’s Sentinel oraz nad Irakiem i Syrią w ramach operacji Inherent Resolve (USS Theodore Roosevelt w operacji Freedom’s Sentinel, 2017-12-14).

Okręty lotniskowcowej grupy bojowej rozpoczęły swoją misję w październiku ub.r. (Nowa misja CSG 9, 2017-10-05). Po wyjściu z portów macierzystych skierowały się na Pacyfik, gdzie w listopadzie wzięły udział w jednych z największych w ostatnich latach ćwiczeniach US Navy, w których uczestniczyły też jednostki CSG 5 i CSG 11 (Zakończono ćwiczenia amerykańskich lotniskowców, 2017-11-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra