Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Theodore Roosevelt w operacji Freedom’s Sentinel

Marynarka wojenna, Imprezy branżowe, Strategia i polityka, 14 grudnia 2017

Komponent lotniczy lotniskowcowej grupy bojowej nr 9 przeprowadził serię nalotów na pozycje islamistów w afgańskiej prowincji Helmand.

Samoloty operujące z pokładu atomowego lotniskowca USS Theodore Roosevelt prowadzą operacje lotnicze nad terenami zajętymi przez islamistów w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: Mass Communication Specialist Seaman Jenna Kaliszewski, USN

W ciągu ostatnich dni samoloty operujące z pokładu atomowego lotniskowca USS Theodore Roosevelt (CVN 71), typu Nimitz, przeprowadziły w ramach operacji Freedom’s Sentinel serię nalotów na pozycje talibów działających w afgańskiej, południowej prowincji Helmand. Za cel obrano m.in. uprawy i magazyny opium, czym chciano ograniczyć wpływy ekstremistów z handlu narkotykiem. Ponadto niszczono również obozy szkoleniowe i składy amunicji islamistów.

Co ciekawe, w tym samym czasie komponent lotniczy lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 9, na czele której stoi wspomniany USS Theodore Roosevelt, dokonał też nalotów na pozycjw islamistów działających w Iraku i Syrii. Bombardowania prowadzono w ramach wielonarodowej operacji Inherent Resolve, której przewodzą USA (USS Theodore Roosevelt na Bliskim Wschodzie, 2017-12-06).

USS Theodore Roosevelt i pozostałe okręty CSG 9 opuściły swoje porty macierzyste w październiku (Nowa misja CSG 9, 2017-10-05). Okręty skierowały się na Pacyfik, gdzie w listopadzie wzięły udział w jednych z największych w ostatnich latach ćwiczeniach US Navy, w których uczestniczyły też jednostki CSG 5 i CSG 11 (Zakończono ćwiczenia amerykańskich lotniskowców, 2017-11-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.