Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lotniskowce zmieniają porty macierzyste

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 sierpnia 2018

US Navy ogłosiła, że trzy atomowe lotniskowce typu Nimitz dokonają zmiany portów macierzystych.

Prezentowany na zdjęciu USS Abraham Lincoln jest jednym z trzech atomowych lotniskowców typu Nimitz, które czeka zmiana portu macierzystego / Zdjęcie: Mass Communication Specialist Seaman Shane Bryan, USN

Zapowiedziane przebazowanie będzie dotyczyło trzech atomowych lotniskowców typu Nimitz: USS Carl Vinson (CVN 70), USS Abraham Lincoln (CVN 72) i USS John C. Stennis (CVN 74). Zmiany portów zostaną dokonane w najbliższych miesiącach.

USS Abraham Lincoln, który stacjonuje w Naval Station Norfolk w Virginii, zostanie przebazowany do San Diego. Na miejscu dołączy do sił Floty Pacyfiku (USS Abraham Lincoln zakończył RCOH, 2017-05-16). Warto podkreślić, że lotniskowiec stacjonował już na Oceanie Spokojnym w l. 1990-2011.

USS John C. Stennis przejdzie z Bremerton w stanie Waszyngton do Norfolk (Ćwiczenia morskie USS John C. Stennis, 2018-06-15). Na miejscu okręt przejdzie proces wymiany paliwa jądrowego i przeglądu remontowego, połączonego z modernizacją (RCOH, Przegląd i modernizacja USS John C. Stennis, 2017-12-19). Prace stoczniowe będą prowadzone w zakładach Newport News Shipbuilding. Miejsce USS John C. Stennis w Bremerton zajmie USS Carl Vinson, stacjonujący w San Diego (USS Carl Vinson w drodze na RIMPAC, 2018-06-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.