Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Rafale dla Kataru

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 06 lutego 2019

W zakładach Dassault Aviation w Mérignac odbyła się dzisiaj uroczystość przekazania pierwszego wielozadaniowego samolotu bojowego Rafale przeznaczonego dla wojsk lotniczych Kataru.  Pierwszy wielozadaniowy samolot bojowy Rafale wojsk lotniczych Kataru / Zdjęcie: Dassault Aviation

W ceremonii udział wzięli prezes i dyrektor generalny Dassault Aviation Erica Trappier, wicepremier i minister stanu ds. obrony Kataru Chalid ibn Muhammad al-Attija oraz francuska sekretarz stanu w ministerstwie obrony Geneviève Darrieussecq i dowódca wojsk lotniczych Kataru gen. dyw. Mubarak Mohammed Al Kumait Al Khayarin.

Po raz czwarty w naszej długiej i pełnej zaufania współpracy, samoloty Dassault Aviation będą służyły z dumą w wojskach lotniczych emiratu Kataru. Ta pierwsza dostawa jest kulminacją relacji rozpoczętej ponad 40 lat temu i jestem bardzo zadowolony i wdzięczny, że po raz kolejny Katar pokłada zaufanie […] i potwierdził nie raz, ale dwa razy, wybór Rafale, aby chronić swój kraj i ludzi – powiedział Eric Trappier.

Władze emiratu zamówiły 36 samolotów tego typu, z elementami standardu F3-R, niedawno wdrożonego do eksploatacji w siłach zbrojnych Francji. Pierwsza umowa dotycząca nabycia 24 samolotów została podpisana w maju 2015, a kolejnych 12 – w grudniu 2017. W ramach tego kontraktu duża grupa katarskich pilotów i techników, jest szkolona we Francji zarówno przez personel Armee de l’Air (wojsk lotniczych), jak i francuskich przedsiębiorstw.

Według przedstawicieli wojsk lotniczych Kataru wszystkie Rafale mają zostać dostarczone do 2022 i będą stacjonować w bazie w Ad-Dausze. Podczas niedawnej ceremonii przyznania Dassault kontraktu na projekt Rafale F4 na zdjęciach opublikowanych przez producenta znalazło się kilka katarskich Rafale, gotowych do odbioru (Kontrakt na Rafale F4, 2019-01-14, Rozbudowa katarskich baz lotniczych, 2018-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.